Media

Jivaka – masaż lekarza Buddy dociera do Polski

autor: Marcin Banasinski 20 listopad 2009

„Szczególnie dzisiaj, ta starożytna forma masażu może przynosić wiele pożytku. Złożoność i wyzwania współczesnego życia absorbują całkowicie uwagę co powoduje, że przestajemy być świadomi swoich prawdziwych uczuć i życzeń. Często konsekwencją tego jest brak spełnienia w życiu prywatnym i wypalenie w życiu zawodowym. Za tym idą niezliczone efekty na poziomie fizycznym…”

Cały artykuł: Serwis-Masażysta.pl
Jivaka, czyli życie – masaż dla ciała, umysłu i emocji

4 grudnia 2014 by Jolanta Maria Berent

„Takiego masażu jeszcze nie doświadczyłaś. Zresztą czy to masaż? Ciało przyjmuje ten zabieg z wdzięcznością, umysł usuwa się dyskretnie, by mogła zajść zmiana w tobie.
Prosta mata, poduszka, łagodna muzyka. Krzysztof Szabat prosi, żeby podczas zabiegu pomóc sobie oddechem, który nazywa jang-jin. Wdech nosem, wydech ustami. Branie i dawanie. – Te dwie energie, wypełniające świat, towarzyszą nam na każdym kroku. Ważne, by utrzymać je w równowadze – mówi.

Sam też oddycha w ten sposób przez całą sesję. Przypomina to wspólną medytację. Dla myśli pozostaje niewiele miejsca. Najważniejsze staje się ciało, dotyk. Czasem zdecydowany, czasem delikatny, ledwo wyczuwalny. Uciskanie, rozciąganie, głaskanie. Najpierw nogi, długo. Potem plecy, brzuch, mostek, głowa, twarz. Trzy godziny przyjemności, ale też żegnania bólu, trudnych emocji. Wszystko to uwalnia się, wypychane przez potężną siłę. Siłę życia…”

Cały artykuł: Zwierciadlo.pl

Wywiad dla magazynu SENS
Jivaka na rozluźnienie: odblokuj ciało i emocje!

19 października 2015 byJolanta Maria Berent

„Jak by to było, gdybyś w pełni doświadczała swojego potencjału? Gdyby wszystkie wskazówki – ta pokazująca stan zdrowia i ta od dostatku, i od relacji – przesunęły się w stronę górnej granicy? Zdaniem Gunthera Krügera, założyciela szkoły Jivaki, to jest możliwe.
Zdaniem Gunthera Krügera, założyciela międzynarodowej szkoły „Jivaka – body and mind”, osiągnięcie dobrostanu we wszystkich sferach życia to kwestia zaangażowania. Decyzji. – Bardzo wiele osób żyje poniżej swojego potencjału. Ma to związek z ograniczonym odczuwaniem. Kiedy zamykamy się na nie, wycofujemy, ciało traci witalność. Dlatego tak ważna jest świadoma eksploracja ciała i zmagazynowanej w nim historii. Im bardziej stajesz się jednym z ciałem, tym jesteś zdrowsza, bardziej świadoma, nieustraszona. Zyskujesz dostęp do swojej pełni…”

Cały artykuł: Zwierciadlo.pl

Wywiad dla magazynu SENS
Jivaka – Gunther Krüger wykład na II Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem 9-11.09.2016r. http://www.swiadomosc-ciala.pl
Günter Krüger – Jivaka Body & Mind – wykład z III Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem 31.03-2.04.2017r. w Gdańsku. http://www.swiadomosc-ciala.pl