Gunther Krüger

Gunther Krüger

Ma długoletnie i głębokie doświadczenie w zastosowaniu i przekazywaniu metod, służących zdrowiu ciała i umysłu. Jego powołanie wywodzi się z głębokiego zainteresowania ludzką dojrzałością, naturalnością i mistrzostwem.
Gunther Krüger urodził się w 1971 roku w Darmstadt. Już w wieku 14 lat zaczął swoją naukę w sztuce szermierczej znanego polskiego mistrza szermierki. Swoją szkolną naukę zakończył w roku 1992 na gimnazjum humanistycznym w Darmstadt. Następnie studiował socjologię na uniwerstecie im. Johann Wolfgang von Goethe we Frankfurcie nad Menem.
Spotkanie z jego pierwszym spirytualnym nauczycielem nastąpiło w 1993 roku. W przeciągu kolejnych lat Gunter Krüger otrzymał pełne studium od koreańskiego mistrza medytacji i Hap Ki Do – Sonsanim Ko. Myong, którego metody pielęgnuje do dzisiaj. Zawiera ono praktykę sztuki walki, medytacji i tradycjonalnego leczenia naturalnego. Pomiędzy rokiem 1998 a 2000 Gunter Krüger żył głównie w Azji, gdzie otrzymał szczególny przekaz szlachetnych nauk m.in od nauczyciela Chonkgol Setthakor, które są kontynuacją nauk osobistego lekarza historycznego Buddy – Jivaka Kumara Bhaccha. Tworzą one do dziś rdzeń jego pracy. W tym okresie czasu Gunter Krüger praktykował codziennie w miejscowej szkole Chi Kung. Pod koniec pobytu dostąpił szczególnego zaszczytu współprowadzenia treningu.
Jako pierwszy europejczyk otrzymał tytuł nauczyciela tej szkoły. Bezpośrednio po powrocie do Niemiec Gunter Krüger zaczął przekazywać bogactwo swoich doświadczeń w wielu zabiegach i kursach. Do tej pory działa w Niemczech, Polsce, Anglii i Szwajcarii dzieląc się swoją wiedzą i udostępniając Jivaka – body and mind szerszej ilości zainteresowanych.
Jego oferta zawiera osobiste zabiegi, kursy Jivaka – body and mind jak i program szkolenia dla przyszłych praktykujących Jivaka. Równolegle do swojej aktywności jako główny nauczyciel prowadzący kursy, jest doradcą „menedżerowania stresu” dla Firm i osób prywatnych. Jako nauczyciel współpracuje również z międzynarodową organizacją coachingową „VISTAGE”.

Kanał You Tube: Jivaka world

Facebook : Jivaka Body and mind