Sesja Jivaki

Ciało i umysł są od siebie nierozłączne.
Spokojny umysł to rozluźnione ciało ponieważ ciało podąża za naszymi stanami mentalnym. Ten mechanizm działa w obie strony więc w momencie rozluźnienia ciała uspakajamy umysł.

Głównym celem sesji jest uzyskanie harmonii między ciałem i umysłem przez głęboki relaks ponieważ w tym stanie umysł się uspakaja, a ciało relaksuje. Uspokojony umysł daje możliwość głębszego poczucia samego siebie. W tym stanie możemy głęboko poczuć własne emocje, obawy i potrzeby mentalne. Daje to cenną możliwość spotkania się z prawdziwym sobą oraz głębokiej refleksji. Natomiast rozluźnione ciało zaczyna się regenerować oraz znikają napięcia wywołane codziennym stresem.
Połączenie tych dwóch stanów daje bardzo głęboki wgląd w siebie oraz możliwość pracy ze swoimi problemami mentalnymi i wszelkimi chorobami. To wyjątkowy stan ciała i umysłu kiedy otwierają się możliwości głębokiego odczuwania siebie oraz własnych możliwości, które mamy przed sobą.

Sesja Jivaki polega na jednoczesnym rozluźnianiu ciała i umysłu. Terapeuta pracuje w skupiony, medytacyjny sposób używając technik zbliżonych do obecnego masażu Tajskiego, rozciągania, wytrząsania, stymulacji bilateralnej, akupresury, pracy na kanałach energetycznych oraz świadomego głębokiego oddechu.

Pozycja i przebieg zabiegu jest uzależniona od możliwości ciała klienta i jego potrzeb. Możliwe są sesje w pozycji siedzącej, leżąc na brzuchu, boku lub plecach. Najczęściej jednak pozycje płynnie się zmieniają i przeplatają aby całe ciało mogło się rozluźnić.

Całość sesji odbywa się na dużym materacu ułożonym na podłodze w spokojnym i przyjemnym gabinecie. Ponieważ są to zabiegi suche (bez używania olejków) klient jest ubrany w luźne i wygodne ubranie nie krępujące ruchów co pozwala poczuć się całkowicie swobodnie i bezpiecznie.